Rotterdam, dinsdag – Mijn favoriete coupe is Beatles ’65, misschien wel omdat het in 1965 volstrekt out of the question was dat ik mijn haar zou dragen als John, George, Paul of Ringo. Of als Mick, Keith, Brian, Charlie of Bill. Of als Bob. Of als Jim, Gene, David, Mike of Chris.
Ik droeg mijn haar zoals mijn vader. Aan achter- en zijkanten opgeschoren. Ik droeg mijn haar zoals mijn vader omdat het anders niet mocht.
Niet van mijn vader en niet van de rector die er persoonlijk op toezag dat het haar van zijn mannelijke leerlingen geen contact maakte met boord of oor. Dreigde dat te gebeuren, dan wees zijn vinger onverbiddelijk richting kapper.
Wat heb ik de kapper gehaat.
Later kon ik zelf bepalen hoe mijn kapsel eruit zag. Gelukkig heb ik geen foto’s uit die tijd.
Door het groeizame weer van de laatste tijd was mijn coupe Beatles ’65 uitgezakt tot iets ‘nozemachtigs’ (zegt mijn vrouw).
Voor:Na:
Nu maar weer een tijdje laten groeien.